ŚcieżkaMiejsce na cmentarzu

Miejsce na cmentarzu

W czerwcu 2013 roku Rada Parafialna ustaliła następujące opłaty obowiązujące na cmentarzu Parafialnym w Kaniowie.
  • Opłata na 20 lat za miejsce na grób pojedynczy wynosi 300 zł. (grób podwójny 600 zł.).

• Opłata jednorazowa za pomnik na grobie pojedynczym wynosi 300 zł.(na grobie podwójnym 600 zł.).

Istnieje możliwość opłaty za miejsce na grób na 10 lat.

Sprawy cmentarne załatwiane są w kancelarii w każdy wtorek zaraz po Mszach św. zarówno rano jak i wieczorem.

Cmentarz podlega ubezpieczeniu OC. Ubezpieczenie NNW (następstwo nieszczęśliwych wypadków) np.: akty wandalizmu, losowe zdarzenia lub szkody górnicze powodujące uszkodzenie nagrobków, nie wchodzą w zakres ubezpieczenia cmentarza. Chcąc mieć taki rodzaj ubezpieczenia, należy nagrobek (pomnik) ubezpieczyć indywidualnie.  Najlepiej można to zrobić przy okazji ubezpieczenia budynku mieszkalnego. Podobne zasady obowiązują na cmentarzach komunalnych.